Monday, July 2, 2007

English camp na Facebooku

Ze zkušenosti vím, že po skončení english campu nastává dekadentní (smutná) nálada až k breku. Rozléhá se napříč věkovými kategoriemi, pohlavím, národností či náboženským přesvědčením. Všichni se loučí a nevědí, zda se ještě v životě uvidí. Dochází k výměně emailových adres a telefonních čísel a to znamená, že je zde potřeba určitého prostředku pro komunikaci. Internet je rychle se rozvíjející prostředí, na kterém se takový prostředek nalézá. Jedná se o komunitní portál s názvem Facebook.

Je to prostředí, kde se odehrává snadným způsobem komunikace mezi lidmi, kteří spolu chtějí zůstat v kontaktu. Fenoménu Facebook si již všimli čeští novináři a detailní článek si zájemci mohou přečíst zde. V USA je tento způsob komunikace obvyklý asi podobně jako ICQ v ČR a velká část Čechů, kteří budou na english campu Facebook již aktivně využívá. Na Facebooku vznikla i skupina "English camp Strakonice 2007", ve které jsou někteří Češi a Američané, kteří již Facebook mají a uvidí se na english campu. Je v ní již 29 uživatelů a slouží jako fórum i prostor pro vzkazy.

Ať už jedete na english camp poprvé, nebo jste už zkušení kempáci, tak by pro vás mohlo být využití této služby zajímavé. Celé prostředí je v angličtině, takže vidíte, že jedete i na správný kemp :-). Pokud se rozhodnete Facebook už před kempem zkusit, tak registraci provedete na http://www.facebook.com/. Zorientování bude trvat nějakou dobu, ale zjistíte, že to je vlastně přehledné. Nejdůležitější je vyhledat brzy nějaké kontakty, protože jinak o vás nikdo neví. Přidejte se také do skupiny o kempu, která byla zmíněna v předchozím odstavci - tam se můžete např. dopředu seznámit s některými Čechy a Američany.

Technickou podporu rádi poskytnou:
Jozef Štefančík jozefjf@seznam.cz
Milan Řeřicha ("mr.") milan.rericha@gmail.com

1 comment:

Anonymous said...

Po asi 10ti neúspěšných pokusech o registraci jsem se na Facebook úspěšně vys..